Przez trzy tygodnie raz w tygodniu klasa 2 i uczennica klasy 3 brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy zorganizowanych przez nauczycielkę edukacji dla bezpieczeństwa i ratownika kpp p. Monikę Filipczak. Na zajęciach dzieci przypomniały sobie numery alarmowe i dowiedziały się, w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem medycznym. Ćwiczyły bezpieczne ściąganie rękawiczek, pozycję boczną bezpieczną, resuscytację krążeniowo - oddechową i bandażowanie. Uczniowie umieją udzielić pierwszej pomocy przy zakrztuszeniu i krwotoku z nosa.
Święta Wielkanocne to szczególny czas dla wszystkich wierzących, którzy zapraszają Jezusa do swojego życia. Również uczniowie naszej szkoły chcieli pokazać, że są one dla nich ważne. 4 kwietnia w naszej szkole uczniowie klas pierwej, drugiej i trzeciej zaprezentowali małą inscenizację świąteczną, w której opowiadali o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych.
6 kwietnia w naszej szkole odbyła się prelekcja pana Jana Janusza Jastrzębskiego dla uczniów kl. 7-8 na temat trudnych lat narodowej niewoli, kiedy to Polacy oddawali swoje życie za Ojczyznę, walcząc o jej niepodległość. Dzięki tak odważnej, bohaterskiej postawie społeczeństwa nasz naród przetrwał i doczekał się prawdziwej wolności. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o martyrologii Polaków na przestrzeni wieków, spowodowanej działaniami Rosjan i Niemców.
W ubiegłym tygodniu dotarła do nas fantastyczna wiadomość! Otóż uczennica naszej szkoły - Julia Konieczna z kl. VI - zdobyła WYRÓŻNIENIE w konkursie literackim pod hasłem "112 - pomoc, nie zabawa", organizowanym przez Wojewodę Lubelskiego - p. Lecha Sprawkę oraz kierownika Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie - p. Jarosława Szymczyka.