Get Adobe Flash player

Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'

AKTUALNOŚCI

Zespół Szkół w Gołaszynie zorganizował pod patronatem Wójta gminy Łuków - Mariusza Osiaka - I Gminny Konkurs Plastyczny "Łukowskie amonity". Celem konkursu była popularyzacja regionu oraz propagowanie miejsca, jakim jest rezerwat "Kra Jurajska", chroniący skamieniałości amonitów. Uczniowie naszej szkoły: Kornel Domański z kl. II i Marcel Domański z kl. IV zosatli nagrodzeni. Kornel zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Marcel  otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej: Łukowskie amonity

Biblioteka szkolna zorganizowała akcję „Znajdź swoje imię/nazwisko w tytule książki”. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni chętni uczniowie, którzy odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli odpowiednią pozycję. W ten sposób powstała galeria książek, które warto przeczytać i polecić innym:

Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” G. Kasdepke

„Księżniczka Zuzia i dobre maniery” E. Barsotti

„Zając Maurycy” D. Skwark

„Koszmarny Karolek i złowrodzy wrogowie” F. Simon

Marysia idzie do cyrku” N. Berkane

„Król Maciuś Pierwszy” J. Korczak

Czytaj więcej: Znajdź swoje imię/nazwisko w tytule książki

15 czerwca 2022 roku został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy „Polska literka” z udziałem uczniów klasy I. Celem konkursu było kształcenie wrażliwości na odbiór słowa pisanego, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych promujących pozytywne wzorce zachowań, mobilizowanie uczniów do regularnego czytania. Pierwszoklasiści przez kilka tygodni doskonalili umiejętność płynnego czytania ze zwróceniem uwagi na znaki interpunkcyjne. Przed przystąpieniem do konkursu każdy uczeń najpierw losował kartonik z numerem czytanki, którą później prezentował przed komisją konkursową, w skład której weszły pani Mariola Barej i pani Ewa Kurowska.

Czytaj więcej: Konkurs czytelniczy „Polska literka”

Zbliżające się wakacje są świetną okazją, aby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu na swoim podwórku oraz w różnych ciekawych miejscach.

Uczniowie klasy pierwszej na lekcjach z cyklu „Bezpieczne wakacje” poznali i omówili zasady bezpiecznego korzystania z różnych miejsc wypoczynku letniego. Wiele wakacyjnych porad zdobyli również podczas spotkania z Panem Doktorem i Panią Pielęgniarką w Ośrodku Zdrowia "Centrum" w Aleksandrowie.

Czytaj więcej: Wakacyjne porady

21 czerwca 2022 roku uczniowie klas I-III pod opieką p. Renaty Zabłockiej, p. Marty Kłoś-Makosz i p. Jacka Zabłockiego wyruszyli na „odlotową” wycieczkę do Dęblina. To niewielkie miasto w województwie lubelskim, w którym od 1 września 1994 roku mieści się Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych, kształcąca „asów przestworzy” – pilotów.

     Głównym celem wyprawy było zwiedzenie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie najmłodsi turyści zapoznali się z historią polskiego lotnictwa wojskowego. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali dokumenty, szkice, mapy, fotografie, elementy wyposażenia i uzbrojenia samolotów oraz mundury i kombinezony  polskich pilotów. Dowiedzieli się, jak wiele trudu i determinacji wymaga edukacja przyszłych pilotów. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowali wnętrze komory barycznej, symulator lotów, fotel do katapultowania się oraz specjalistyczne zestawy urządzeń ćwiczebnych.

Czytaj więcej: "Odlotowa" wycieczka kl. I-III

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą zakończyli rok szkolny wystrzałowo wyjazdem do Sokołowa Podlaskiego na paintball. Właściwe rozgrywki były poprzedzone z pozoru banalnie prostymi ćwiczeniami integrującymi zespoły. Okazało się, że chodzenie w 4 osoby w jednej parze nart wcale nie należy do najłatwiejszych, a przewrócenie na drugą stronę płachty, na której się stoi, bez schodzenia z niej, wymaga zgrania i odpowiedniej strategii.

Czytaj więcej: Komandosi w akcji!

20 czerwca 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Impreza miała się odbyć w innym terminie, ale została przełożona z powodu niesprzyjającej pogody. Tym razem wszystko poszło po naszej myśli.

Od rana z atrakcji korzystały młodsze dzieci, a od 5. lekcji uczniowie klas starszych, którzy równie chętnie, co maluchy, rzucali się do basenu z kuleczkami czy szaleli na zjeżdżalni. Oprócz tego każdy uczeń mógł spróbować swoich sił w różnych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli, zaprzyjaźnioną Panią Justynę z biblioteki gminnej czy Panią Pielęgniarkę.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3