Get Adobe Flash player

Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'

AKTUALNOŚCI

Andrzejki w ostatnich latach świętowaliśmy tradycyjnie podczas zabaw związanych z wróżeniem i przepowiadaniem przyszłości. Ten rok jest jednak inny od wszystkich i nawet nasi przodkowie nie mogli tego wywróżyć z wosku.

Czytaj więcej: Andrzejki w czasach pandemii, czyli 7 staropolskich wróżb, które zrobisz bez wychodzenia z domu

Od września br. w naszej szkole działa sekcja kickboxingu. Zajęcia są intensywne i wymagają dużego zaangażowania. Uczniowie chętnie przychodzą na treningi, z których wracają zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Najwięcej radości sprawiają im ćwiczenia z elementami rywalizacji.

Czytaj więcej: Mistrzowie są wśród nas

Podczas lekcji historii uczniowie klasy VI pod opieką pani Ewy Kurowskiej wybrali się do zagrody wiejskiej z początku XX wieku. Celem zajęć w plenerze było obejrzenie chaty wypełnionej mnóstwem starych naczyń i urządzeń kuchennych, którymi posługiwały się nasze babcie i prababcie.

Czytaj więcej: Z wizytą w gościnnych progach - wyprawa do starej chaty

Dzień 11 listopada 1918 roku to jeden z wielu dni w procesie tworzenia niepodległego państwa polskiego. Tegoroczne obchody upamiętniające rocznicę odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego nie będą obchodzone w naszej szkole w tradycyjnej formie.

Czytaj więcej: „Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne: wspólna mowa, wspólna ziemia          i wspólna pamięć”

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to stanowi wspaniałą okazję do zabawy oraz pobudzenia dziecięcej kreatywności i fantazji. Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią, panią Renatą Zabłocką, postanowili przenieść się do magicznego świata i przywołać ulubione postacie z bajek i baśni. 

Czytaj więcej: TRZECIOKLASIŚCI W KRAINIE BAJEK I BAŚNI

Zawieszenie zajęć

Szanowni Rodzice!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki od poniedziałku 9 listopada br. do 29 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III. Tym samym, do 29 listopada br., przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII. Nauczyciele za pośrednictwem dziennika elektronicznego poinformują Was o sposobie prowadzenia zajęć zdalnych, monitorowaniu postępów uczniów, weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów.

Czytaj więcej: Informacje dla Rodziców

Ostatni tydzień października w klasie III obfitował w tematykę dotyczącą zdrowego i aktywnego trybu życia. Uczniowie poznawali zdrowotne walory owoców i warzyw oraz zasady przygotowywania posiłków bogatych w wartości odżywcze. Na zajęciach omawiano potrzebę aktywnego i wolnego od złych nawyków trybu życia.

Czytaj więcej:    MAMY MOC – WYBIERAMY ZDROWIE!

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3