Get Adobe Flash player

Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'

AKTUALNOŚCI

14 października cała nasza społeczność szkolna zgromadziła się na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szczególnie miło było nam gościć nauczycieli emerytów, którzy świętowali ten dzień razem z obecnymi pracownikami Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie.

Jak co roku były wiersze i piosenki, życzenia i ciepłe słowa skierowane pod adresem nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Najbardziej zasłużeni otrzymali nagrody z rąk Dyrektora naszej szkoły.

Czytaj więcej: Bo nauczyciel jest kapitanem... 

Szkoła powinna nie tylko uczyć, ale także rozwijać zainteresowania uczniów. Właśnie dlatego 7.10.2021 r. młodzież z  kl. 7 i 8 w towarzystwie p. D. Celińskiej oraz p. M. Borkowskiego wybrała się do Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach na przedstawienie teatralne pt. "Mały Książę". Wspólnie obejrzeliśmy ponadczasową opowieść o małym chłopcu, który musiał odbyć bardzo długą podróż, aby poznać wartość przyjaźni i miłości.

Czytaj więcej: Z wizytą w CKiS w Siedlcach

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy V miło i przyjemnie spędzili czas w kręgielni Arkabos w Łukowie. Po zapoznaniu się z zasadami gry uczestnicy przystąpili do sportowej rywalizacji. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mogli sprawdzić swoje umiejętności w bowlingu sportowym, który ma szansę dołączyć do dyscyplin olimpijskich. Rywalizacja przebiegała na trzech torach, a do walki zachęcały wyświetlane na tablicach wyniki punktowe. Sposób sprawiedliwego naliczania zbijanych kręgli spodobał się uczniom. Mogli sami z łatwością oceniać swoje możliwości i poprawiać wyniki.

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka na sportowo w Centrum Rozrywki Arkabos

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Ogólnopolski „Dzień Głośnego Czytania", obchodzony 29 września, to już w naszej szkole tradycja. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

17 września 2021 roku uczniowie klas I-III pod opieką p. Renaty Zabłockiej, p. Marty Kłoś –Makosz, p. Edyty Bekulard oraz p. Iwony Kułak uczestniczyli w wycieczce do bajkowej krainy o nazwie ,,Magiczne Ogrody" w Trzciankach w pobliżu Janowca nad Wisłą.

Czytaj więcej: Zwiedzamy Magiczne Ogrody

30 września to dzień szczególny dla „płci brzydszej”, czyli Dzień Chłopaka. Po zakończonych lekcjach, z pomocą niezastąpionych rodziców, uczniowie kl. I i III pod opieką pań: Marty Kłoś-Makosz oraz Anny Kurowskiej wybrali się na seans filmowy do Kina Łuków na bajkę „Mała Wielka Stopa 2”. Następnie odwiedzili restaurację „Zielony Gaj”, gdzie kontynuowali obchody Dnia Chłopaka.

Czytaj więcej: Najmłodsi świętują Dzień Chłopaka

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada 26 września, nauczycielki języków obcych – p. Agata Zarzycka i p. Ewelina Szaniawska zorganizowały dla uczniów naszej szkoły Tydzień Języków Obcych, a w nim wiele atrakcji, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego przedsięwzięcia i obejrzenia zdjęć z działań, które już się udało zrealizować.

Fotorelacja z wydarzenia

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3