Get Adobe Flash player

Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'

AKTUALNOŚCI

Rzeczywistość ostatnich miesięcy nie nastraja optymistycznie nikogo. Uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele są zmęczeni przedłużającą się nauką zdalną, która już dawno straciła swoją atrakcyjność. Jednak w tej przytłaczającej sytuacji wnikliwy obserwator dostrzeże iskierkę nadziei. Rozniecają ją nasi UCZNIOWIE, którzy nawet podczas nauki zdalnej zaskakują nauczycieli swoimi oryginalnymi pomysłami. Potrafią twórczo i efektywnie wykorzystać czas spędzony w domu, zmobilizować się i podjąć kolejne wyzwania.

Czytaj więcej: Jest MOC!

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i ich odpowiednią postawę w chwili zagrożenia zdrowia i życia w Szkole Podstawowej w Aleksandrowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Łukowie z Wydziału ds. Ruchu Drogowego i Rewiru Dzielnicowych. Miało ono miejsce 9 lutego br. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III.

Czytaj więcej: Bądź bezpieczny!

Jak wyrazić ogrom emocji, które przepełniają serce, gdy myślisz o ukochanej osobie? Z pomocą przychodzą mistrzowie słowa, znane poetki i poeci, którzy potrafią zamknąć w kilku wersach całą gamę uczuć. Wiersze miłosne to dobry sposób, aby powiedzieć ,,Kocham Cię” w bardziej wyszukany sposób.

Czytaj więcej: Warsztaty walentynkowe w bibliotece szkolnej  ,,Miłością należy obdarowywać innych”

Walentynki, czyli święto wszystkich zakochanych, zbliżają się wielkimi krokami. Zwykle nazywa się je "świętem zakochanych", jednak chyba bardziej adekwatną nazwą byłoby jednak "święto miłości lub przyjaźni". W walentynki możemy bowiem obdarować przecież nie tylko naszą sympatię, lecz także bliskiego przyjaciela lub członka rodziny. 

Czytaj więcej: Walentynkowe szaleństwo

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły mają możliwość poszerzania umiejętności językowych dzięki programowi Insta.Ling.

Insta.Ling jest platformą do nauki słówek języków obcych i nie tylko. Nauczyciel przydziela słówka, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu.

Czytaj więcej:  Insta.Ling w naszej szkole

Julian-Tuwim-LokomotywaNa pewno każdy z Was pamięta z dzieciństwa któryś z wierszy J. Brzechwy bądź Juliana Tuwima. Uczniowie klasy I zapoznali się z twórczością tych autorów. Pierwszoklasiści zapraszają do obejrzenia i przypomnienia sobie najpiękniejszych utworów.  Recytacja pierwszoklasistów (film)

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3