Get Adobe Flash player

Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'

AKTUALNOŚCI

Wyjazd do Poleskiego Parku Narodowego odbędzie się w poniedziałek, 17.06.2019 r., o godz. 7.40 spod szkoły w Aleksandrowie. Powrót - ok. 17.15.

   IMG 2907W dniu 7 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Aleksandrowie odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka. Słoneczna aura dopisała i całe przedsięwzięcie zorganizowano na placu szkolnym. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie oraz sołectwo Aleksandrów, na czele z panią sołtys Edytą Gałązka. Swoje wsparcie i nagrody dla dzieci ufundował również pan Zbigniew Strzyżewski - radny Gminy Łuków i sołtys Suchocina.

Czytaj więcej: Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

W poniedziałek, 3 czerwca, grupa uczniów klas 6, 7 i 8 wybrała się do Mościbród koło Siedlec, aby wziąć udział w „Dniu Dziecka z indykiem”. Ta nietypowa impreza miała na celu promowanie spożycia tego właśnie gatunku drobiu.

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników wiele bezpłatnych atrakcji, np. warsztaty kulinarne z Carlosem Gonzalezem-Tejerą, pokazy karate, fotobudkę itp. Najwięcej emocji wzbudziły maleńkie pisklęta, które poruszyłyby serce nawet największego twardziela. Wszystko to odbywało się na terenie rekreacyjnym przy Dworze Mościbrody.

Opiekę nad młodzieżą podczas wycieczki sprawowały panie Elżbieta Domańska i Dorota Celińska.

     15 maja klasa II kolejny raz przekonała się, że również w najbliższej okolicy można atrakcyjnie spędzić czas. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty garncarskie w pracowni artystycznej p. Moniki w Łazach. To było wielkie wyzwanie, a prawdziwa glina, to nie to samo co plastelina. Jednak po fachowych prezentacjach p. Moniki z zapałem zabraliśmy się do pracy. Nasze małe, ale sprawne paluszki wyczarowały przepiękne naczynia. Każdy wkładał dużo serca w stworzone przez siebie dzieło sztuki garncarskiej, gdyż wykonywaliśmy je z myślą o naszych kochanych mamach i zbliżającym się Dniu Matki.

Czytaj więcej:  „… w pracowni artystycznej p. Moniki w Łazach…”

30 kwietnia uczniowie klasy VIII wybrali się z wizytą do Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Siedlcach. Wyjazd zorganizowała p. Edyta Łukasik w ramach zajęć z doradztwa zawodowego.

Podczas warsztatów ósmoklasiści obejrzeli interesujący film, który uświadamiał młodym ludziom, jak wiele czynników należy wziąć pod uwagę, gdy decydujemy o wyborze naszej szkoły i zawodu. Kolejnym ogniwem zajęć było rozwiązanie testu predyspozycji, który miał pomóc nastolatkom określić zawody, w których mogliby się sprawdzić.

Czytaj więcej: Ósmoklasiści w CIiPLZ w Siedlcach

   Uczniowie kl . II i wychowawczyni p. Mariola Barej dziękują Rodzicom za opiekę i zorganizowanie ciekawej wycieczki do Łukowa. Na początku obejrzeliśmy zabawny film pt. „Jak wytresować Smoka -3”, który przeniósł nas w zaskakujący świat fantazji i niesamowitych efektów specjalnych. Pełni wrażeń udaliśmy się do muzeum regionalnego, w którym uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych i własnoręcznie wykonaliśmy palemki wielkanocne. Następnie spacerkiem, utrwalając zasady ruchu drogowego, udaliśmy się do Sali zabaw „Zielony gaj”. Zjedliśmy pyszny obiad i do woli korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji.

To był wesoły dzień, a drugoklasiści popisali się dyscypliną i koleżeńską postawą.

25 kwietnia grupa uczniów starszych klas naszej szkoły udała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym jej punktem była wizyta w escape roomie. Młodzież podzielona na kilka grup mierzyła swoje siły z rozmaitymi zagadkami i zadaniami, aby wydostać się z pokojów, w których została zamknięta. Nasza dzieciarnia to już prawie weterani w tej dziedzinie, więc każda grupa wyszła zwycięsko.

Czytaj więcej: Warszawa 2019

1

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3