Get Adobe Flash player

Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/blogiceo.nq.pl/blogiceonqplgim3kalisz/files/2014/12/biegi.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'
  • Lack of access rights - File 'http:/encrypted-tbn3.gstatic.com/images'

AKTUALNOŚCI

Nasze przedszkolaki wraz z wychowawczynią - p. Martą Kłoś-Makosz - wzięły udział w X Turnieju Artystycznym dla Przedszkoli Gminy Łuków w Łazach pod hasłem "Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy". Jak widać po minach, zabawa była przednia, a radość z medali i pucharu - przeogromna!

Fotorelacja

W dniach 9-10 maja uczniowie kl. 4- 8 naszej szkoły wyruszyli na dwudniową wycieczkę na Warmię i Mazury. Pierwszym punktem podróży było miejsce, w którym atmosferę świąt Bożego Narodzenia czuć przez cały rok – fabryki bombek „Firmy Doroszko”, gdzie mieści się Konsulat Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej: Wycieczka na Warmię i Mazury

Informujemy, że dni: 23, 24 i 25 maja 2023 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów kl. I-VII z uwagi na odbywający się w tym czasie egzamin ósmoklasisty.

Oddział przedszkolny pracuje bez zmian.

15 maja 2023 r. rozegrano gminny turniej Siatkówki Plażowej Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna w składzie: Ognik Hubert, Paszkowski Michał, Wierzchowski Rafał, opiekun Marek Zabłocki wywalczyła zaszczytne I miejsce i uzyskała awans na zawody powiatowe. Choć pogoda nie dopisała, chłopcy prezentowali bardzo dobry poziom gry, zwyciężając swoje mecze i nie pozostawiając złudzeń co do tego, która z drużyn w tym roku jest najlepsza.

Czytaj więcej: I miejsce siatkarzy z Aleksandrowa !!!

„Chcę, byś Polsko moja miła żyła aż po świata kres”- takie hasło przyświecało akademii z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, która 27 kwietnia odbyła się w naszej szkole. Uczniowie klasy VI w montażu słowno - muzycznym przypomnieli okoliczności towarzyszące obradom Sejmu Czteroletniego oraz uchwaleniu Konstytucji 3 maja, podkreślili dziejowe znaczenie ustawy i wskazali najważniejsze zasady zawarte w tym dokumencie.

Czytaj więcej: Akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

13 maja 2023 r. w Łukowie rozegrano Finał Powiatu Łukowskiego w Koszykówce 3x3 Dziewcząt i Chłopców w kategorii IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. Zawody odbyły się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie. Jest to dyscyplina wprowadzona od niedawna do kalendarza sportowego SZS.

Czytaj więcej: Mistrzowie powiatu !!!

W tym roku obchodziliśmy 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole grupę sympatyków historii „Rekonstrukto”, która przybliżyła uczniom problematykę tego wydarzenia, nawiązując również do wcześniejszych zrywów niepodległościowych. Powstanie styczniowe trwające w latach 1863 – 1864 było polskim przewrotem zbrojnym, w którym stoczono aż 1200 bitew i potyczek. W tym także na terenie Gminy Łuków.

Czytaj więcej: Pokaz historyczny grupy Rekonstrukto

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3