Get Adobe Flash player

Z lekkim poślizgiem - jak to na przedwiośniu - świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku została nieco zmieniona formuła tego działania. Reprezentacje klas IV-VIII rywalizowały ze sobą w turnieju "Jeden z dziesięciu" w dwóch kategoriach: kl. IV-VI i kl. VII-VIII. 

 

Zmaganiom towarzyszyło wiele emocji zwłaszcza w drugim etapie, kiedy to zawodnicy mogli eliminować konkurencję. Mogliśmy także lepiej poznać charaktery naszych kolegów i koleżanek. Niektórzy z nich grali zachowawczo, bojąc się o utratę szansy, inni - odważnie ryzykowali, biorąc pytania na siebie. Strategia ta opłaciła się, ponieważ ryzykanci w klasach starszych odnieśli miażdżące zwycięstwo nad przeciwnikami.

Wyniki klas przedstawiają się następująco:

kl. IV-VI:

I m-ce: kl. VI (Marcel, Filip, Paweł, Mikołaj)

II m-ce: kl. V (Weronika, Dominika, Jan, Marysia)

III m-ce: kl. IV (Olga, Ola, Kornel, Aleks)

W ścisłym finale znaleźli się: Marcel, Filip i Kornel.

 

kl. VII-VIII

I m-ce: kl. VII (Julia, Emilia, Kamila, Bartosz, Maurycy)

II m-ce: kl. VIII (Oliwia, Maja, Roland, Rafał, Michał)

W ścisłym finale rywalizowali: Emilia i Maurycy.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a szczególne słowa uznania kierujemy do Emilki Pawlak, która dzięki swojej wiedzy polonistycznej oraz imponującej odwadze uzyskała najwyższy wynik 170 punktów!

Fotorelacja

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3