29.09.2013 w naszej szkole odbyła się uroczystość dożynkowa.

Uczniowie i nauczyciele przy współpracy z mieszkańcami Aleksandrowa zorganizowali "Święto plonów".

Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą, którą odprawił ks. Adam Woźniak. Po Mszy Świętej głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych: Radny Sejmiku Wojewódzkiego p. Krzysztof Głuchowski, Wójt Gminy Łuków p. Mariusz Osiak oraz Burmistrz Łukowa p. Dariusz Szustek.

Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną, której głównym tematem była miłość do ojczyzny i piękno naszej przyrody. W części artystycznej nawiązano również do zbliżającej się setnej rocznicy śmierci naszego patrona ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego. Zarówno mali artyści jak i ich opiekunowie P. Mariola Barej oraz P. Renata Prokopowicz zebrali za występ gromkie brawa. W dalszej części gościnnie wystąpił  Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej - Łukowiacy.

Sołtys Aleksandrowa p. Zbigniew Kurowski serdecznie podziękował dzieciom, nauczycielom oraz p. dyrektor za pomoc w organizacji Dożynek.

Po części artystycznej i pamiątkowych zdjęciach impreza przeniosła się na plac przed szkołą. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się pompowana skocznia dla dzieci, przejażdżki bryczką oraz pyszna zupa grochowa.

Zobacz galerię!