Get Adobe Flash player

      Dnia 13.03.13r. uczennice klasy 6: Dominika Domańska, Zuzanna Łukasik i Natalia Rola, pod opieką pani Renaty Prokopowicz, uczestniczyły w gminnych uroczystościach związanych ze 150 Rocznicą Powstania Styczniowego. Po mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny, a odprawionej   w kościele pw. Podwyższenia Krzyża  Świętego w Łukowie wszyscy zaproszeni  goście wzięli  udział  w części artystyczno-naukowej, przygotowanej przez Zespół Szkół im. Ks. St. Brzóski w Zalesiu.

      Na bogaty program złożyły się m.in.: inscenizacja, której bohaterem był Ks. Stanisław Brzóska oraz koncert pieśni patriotycznych i ludowych.  Młodzi artyści  Zespołu Szkół w Zalesiu otrzymali ogromne brawa. Następnie prof. dr hab. Eugeniusz Niebielski przedstawił dotychczas nieznane fakty i ciekawostki z życia ks. Brzóski. Po nim mgr Sławomir Kordaczuk zaprezentował  w pokazie multimedialnym  biżuterię patriotyczną, broń, groby powstańców i pomniki pamięci. Na zakończenie wszyscy pokrzepieni smaczną grochówką i gorącymi kiełbaskami obejrzeli rekonstrukcję bitwy pod Gręzówką.

To była ciekawa, żywa lekcja historii kształtująca postawę patriotyzmu i poszanowania tradycji.

                                                                                                           Renata Prokopowicz.

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3