Get Adobe Flash player

W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie kl. IV-VIII wraz z nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, którą honorowym patronatem objął i zainicjował Prezydent RP Andrzej Duda. Książką wybraną do tegorocznej, 12. już edycji, Narodowego Czytania było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Z interpretacją głosową tego niełatwego tekstu zmierzyli się uczniowie kl. VIII, którzy zapoznali słuchaczy z legendą o Janie i Cecylii - założycielach rodu Bohatyrowiczów. Lekturę tekstu umilały nam takty muzyki z ekranizacji powieści "Nad Niemnem". W ten sposób i my w naszej małej społeczności promujemy czytelnictwo oraz polską literaturę, którą każdy Polak powinien poznać i docenić.

 

Uroczystość przygotowały panie: D. Celińska, E. Kurowska oraz uczniowie kl. VIII: Alicja, Maja, Bartek, Roland, Michał, Hubert, Rafał, Adam, a poprowadzili niezawodni Kinga i Maurycy z kl. VII.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Renata Pawlikowska podziękowała nauczycielkom i uczniom zaangażowanym w zorganizowanie kolejnej edycji Narodowego Czytania.

Fotorelacja

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3