Get Adobe Flash player

Co roku, w lutym, w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to doskonała okazja, aby pobawić się językiem polskim, poznać go bliżej, a także sprawdzić swoje możliwości w rywalizacji międzyklasowej. W tym roku uczniowie klas 4-8 zostali "uwięzieni" przez nauczycielki języka polskiego w swoich salach, a uratować ich mogło jedynie tajne hasło, które ułożyli, jeśli poprawnie i szybko wykonali przydzielone im zadania. Nieprzypadkowo było nim pierwsze zdanie zapisane po polsku: "Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj". "Ale co to ma być?"  - widok buziek uczniów, którym udało się je skompletować, był bezcenny! W ciągu jednej lekcji dzieciaki doświadczyły całej gamy emocji. Dopełnieniem świętowania był Międzyklasowy Konkurs o tytuł Przyjaciela Języka Polskiego, w którym wzięły udział reprezentacje klas. Oto jego wyniki:

w kat. IV-VI: I - kl. VI, II - kl. V, III - kl. IV

w kat. kl. VII-VIII: I - kl. VIII, II - kl. VII

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom kl. IV-VIII za wspólne, aktywne świętowanie tego wyjątkowego dnia. Brawa dla wszystkich!!!

Fotorelacja

 

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3