Get Adobe Flash player

Wtorek, 7 lutego br., został ogłoszony Dniem Bezpiecznego Internetu, który od 2004 roku jest organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej. Początkowo DBI świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata.
Internet jest dzisiaj nieodłączną częścią naszej codzienności. To, co jeszcze niedawno robiliśmy w sposób tradycyjny, dziś szybko i sprawnie wykonujemy wirtualnie. Wirtualna rzeczywistość, poza mnóstwem zalet, skrywa również szereg niebezpieczeństw, dlatego w tym roku zadbaliśmy również o to, aby przypomnieć uczniom wszystkie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Z tej okazji 7 lutego w naszej szkole odbyła się dla uczniów klas IV-VIII prelekcja na temat „Bezpieczeństwo dzieci w Internecie, zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu oraz cyberprzemoc”. Prelekcję przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łukowie – starszy sierżant Piotr Safiański i starszy aspirant Adrian Gryczka.
Panowie Policjanci omówili, jak umiejętnie i bezpiecznie korzystać z Internetu i telefonów komórkowych. Nakreślili uczniom, jak ważny jest rozsądek i ostrożność podczas korzystania z portali społecznościowych, a także przypomnieli, że korzystanie z tego typu portali do trzynastego roku życia dozwolone jest wyłącznie pod nadzorem opiekunów. Panowie Policjanci ostrzegli uczniów przed lekkomyślnym zamieszczaniem w Internecie swoich zdjęć i danych osobowych, a także przed umawianiem się z osobami obcymi. Podczas spotkania, obok tematu dotyczącego szacunku do innych w sieci, panowie Policjanci poruszyli też temat wzajemnych relacji uczniów podczas codziennych spotkań w szkole i poza nią, przede wszystkim zwrócili uwagę na kulturalne zachowanie oraz szacunek do rówieśników.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i cenną lekcję z zakresu bezpieczeństwa w Internecie.

Fotorelacja

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3