Get Adobe Flash player

Boże Narodzenie to czas szczególny i wyjątkowy, wtedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły 23 grudnia wystawili przedstawienie bożonarodzeniowe. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia sprzed 2000 lat, cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zostali przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej, snując głębokie refleksje nad ,,cudem świętej nocy’’, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus.  Piękna scenografia przygotowana przez panią Ewę Kurowską i panią Edytę Bekulard, wprowadziła zgromadzoną widownię w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w ubogiej stajence. To do opiekunów małego Jezusa przybyli pasterze, którzy układem tanecznym, przygotowanym pod kierunkiem pani Renaty Pawlikowskiej, złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów, przeplatana była kolędami i pastorałkami wykonanymi przez grupę muzyczną przygotowaną przez pana Jarosława Stefaniaka. Pokaz był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, którzy za swój występ otrzymali gromkie brawa, jak i dla wszystkich, którzy ulegli tej magicznej atmosferze. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Ten czas roztkliwia wszystkich. Po zakończonym występie dyrektor szkoły - pani Renata Pawlikowska złożyła najserdeczniejsze życzenia: pracownikom szkoły, uczniom, ich rodzicom, zaproszonym gościom, aby nadchodzące święta były dla wszystkich wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego, a wszystkie najskrytsze marzenia noszone w głębi serca spełniły się.

Fotorelacja

 

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3