Get Adobe Flash player

15 listopada br. gościliśmy ponownie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Łukowie z Wydziału d/s Ruchu Drogowego. Tym razem funkcjonariusze Policji odwiedzili uczniów klas 0-III.
Tematem pogadanki była bezpieczna droga do szkoły. Panowie policjanci przypomnieli naszym uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, omówili zasady prawidłowego przekraczania jezdni oraz zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Panowie policjanci podkreślili także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegli najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni i przypomnieli też numery alarmowe.
Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziło umundurowanie Panów policjantów oraz akcesoria potrzebne im do pracy.
Na zakończenie spotkania Panowie policjanci sprawdzili wiedzę uczniów, zadając pytania dotyczące bezpieczństwa. Nasi uczniowie wykazali się wzorową znajomością zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w nagrodę wszyscy otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Panią Dyrektor.
Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.
Życzymy zatem naszym uczniom bezpiecznej drogi do szkoły.

Fotorelacja

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3