Get Adobe Flash player

    Po mszy świętej wszyscy udaliśmy się na miejscowy cmentarz, gdzie spoczywa nasz Patron. Złożyliśmy wieńce na Jego grobie, zapaliliśmy znicze i pomodliliśmy się. Dalsza część wspólnej uroczystości odbyła się w naszej szkole. Wziął   w niej udział również pan Krzysztof Kurowski – sołtys wsi Aleksandrów. Po smacznym posiłku odbyła się część artystyczna poświęcona naszemu Patronowi przygotowana pod kierunkiem pani Renaty Prokopowicz i pani Katarzyny Wąsiewicz. Nasi młodzi artyści zaprezentowali wiersze i piosenki, które przypomniały życie i działalność ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego. Następnie zostały podsumowane konkursy: plastyczny i wiedzy o Patronie oraz wręczone nagrody dla ich uczestników. W dalszej kolejności odbyły się rozgrywki sportowe w piłce siatkowej  dziewcząt i chłopców.

Obchodzone corocznie Święto Patrona Szkoły jest dla nas doskonałą okazją do bliższego poznania  ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego - niezwykłego kapłana, nauczyciela oświaty, który w jednym zdaniu zawarł myśl, którą będziemy kierować się przez całe życie:

                         O wielkości człowieka świadczy nie nazwisko, ale to, ile dał innym.

 

 

                                                                                                                                        Renata Prokopowicz

 

GMINA ŁUKÓW

MENU TYGODNIA 

menu

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3