Get Adobe Flash player

9 listopada 2021 r. policjanci z KPP w Łukowie z Wydziału do spraw Nieletnich oraz Rewiru Dzielnicowych przeprowadzili prelekcję na temat zagrożenia demoralizacją i postępowania wobec nieletnich. Jej adresatami byli uczniowie kl. V – VIII.

Podczas spotkania z funkcjonariuszami policji uczniowie dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania, co to są czyny karalne, jakie są obowiązki świadka czynów zabronionych oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo. Omawiane były również następujące zagadnienia: odpowiedzialność nastolatków za ich postępowanie, przejawy oraz przykłady demoralizacji, zagrożenia w sieci.

Na spotkaniu został poruszony również temat używek. Młodzież została poinformowana o zagrożeniach wynikających z palenia papierosów, spożywania alkoholu, stosowania środków odurzających oraz o konsekwencjach zdrowotnych i prawnych takiego postępowania.

Funkcjonariusze policji uświadomili uczniom, jaki wpływ ma popełnienie czynu karalnego na ich dalsze dorosłe życie.

Fotorelacja z wydarzenia

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3