Get Adobe Flash player

 

      Odwiedziliśmy także Muzeum Przyrodniczo-Leśne, w którym prezentowane są charakterystyczne dla puszczy zbiorowiska leśne, procesy ekologiczne i zjawiska przyrodnicze. Jest ono jednym z najnowocześniejszych muzeów przyrodniczych w naszym kraju. W dwóch salach wystawowych zaprezentowano przyrodę   i historię wielowiekowej działalności człowieka na terenie Puszczy Białowieskiej. Poznaliśmy zwierzęta roślinożerne i drapieżne, ptaki oraz zbiorowiska leśne - ols, grąd, łęg

i bór.

     Ponieważ dzień był piękny i słoneczny odbył się spacer „Szlakiem Dębów Królewskichi Wielkich Książąt Litewskich”, który był jednocześnie „żywą lekcją” języka polskiego, historii i przyrody.

Zajęcia w Białowieskim Parku Narodowym były współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

 

GMINA ŁUKÓW

MENU TYGODNIA 

menu

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3