Get Adobe Flash player

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy V miło i przyjemnie spędzili czas w kręgielni Arkabos w Łukowie. Po zapoznaniu się z zasadami gry uczestnicy przystąpili do sportowej rywalizacji. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mogli sprawdzić swoje umiejętności w bowlingu sportowym, który ma szansę dołączyć do dyscyplin olimpijskich. Rywalizacja przebiegała na trzech torach, a do walki zachęcały wyświetlane na tablicach wyniki punktowe. Sposób sprawiedliwego naliczania zbijanych kręgli spodobał się uczniom. Mogli sami z łatwością oceniać swoje możliwości i poprawiać wyniki. Okazało się, że niektórzy mają prawdziwy talent w tej dyscyplinie sportowej, jednak rzucanie okrągłą kulą wcale nie jest takie proste: różne ciężary, kolory i otwory na palce utrudniały to pozornie banalne zadanie. Niektórzy grający stosowali różne techniki rzucania: z rozbiegu, z miejsca czy też z klęknięciem na jedno kolano, a wszystko po to, aby zbić wszystkie kręgle. Wzajemne kibicowanie oraz współzawodnictwo sprzyjały integracji zespołu klasowego i dwie godziny spędzone w kręgielni dostarczyły wszystkim pozytywnych emocji oraz motywacji do sportowego wysiłku. Po wyczerpującej grze siły rywalizujących wzmocniła pizza i napoje owocowe.                                                    

To było bardzo udane popołudnie wypełnione aktywnością ruchową, zabawą oraz nauką!

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji spotkania.

Fotorelacja z wydarzenia

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3