Get Adobe Flash player

Odwiedziło nas:

504332
Dzisiaj
Łącznie
60
504332
Data: 2021-11-27

Po długim okresie zdalnego nauczania udało nam się wybrać w podróż do jednego z piękniejszych zakątków Polski. W dniach 21-22 września dzieci z klas 4-6 wyjechały na dwudniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław. Po drodze zatrzymaliśmy się w Kocku, gdzie w miejscowym parku znajduje się pomnik generała Kleeberga, przy którym co roku odbywają się uroczystości upamiętniające wydarzenia z 1939 r. Pani Ewa Kurowska wyjaśniła zebranym, kim był Franciszek Kleeberg i opowiedziała o wydarzeniach związanych z tym miejscem.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kazimierza Dolnego - jednego z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce. Po okolicy oprowadzał nas przewodnik, który ciekawie opowiadał jego historię. Podczas spaceru uczniowie podziwiali szerokie koryto Wisły, następnie przeszli ulicą Senatorską w stronę rynku, gdzie dali się urzec architekturze kazimierzowskich kamienic. W ich wnętrzach znajdowały się małe sklepiki z pamiątkami, w których dzieci zakupiły upominki oraz słynne kazimierzowskie koguty. Wycieczkowicze odwiedzili również wzgórze zamkowe, zwiedzili ruiny zamku i weszli po schodach na basztę. W programie wycieczki nie mogło zabraknąć również jednej z najważniejszych atrakcji turystycznych Kazimierza Dolnego – Góry Trzech Krzyży, z której roztacza się najwspanialszy widok na zabytkowe miasteczko i jego malownicze okolice. W trakcie wspinaczki poprzez gałęzie drzew uczniowie mogli dostrzec kościół Farny, do którego następnie się udali. Na odpoczynek przed kolejnymi eskapadami „Wietrznej Góry” udaliśmy się do restauracji, gdzie zjedliśmy posiłek. Najedzeni i chętni do dalszych przygód wyruszyliśmy w drogę. Pani Renata Pawlikowska podzieliła uczniów na trzy grupy, każdej z grup przydzieliła opiekuna, wręczyła mapy i poprosiła uczniów, aby z ich pomocą spróbowali sami dotrzeć do wąwozu lessowego „Korzeniowy Dół”. Zadanie okazało się frajdą dla naszych dzieci, które z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w zabawę. Po przejściu kilku kilometrów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie udali się na kwaterę. Po rozdysponowaniu miejsc noclegowych wspólnie z opiekunami przygotowali ognisko, podczas którego upiekli kiełbaski, grali w piłkę, bawili się w podchody i skorzystali z tamtejszego placu zabaw. Uwieńczeniem wieczoru był śpiew przy ognisku.

Kolejnego dnia, po śniadaniu, turyści udali się do Nałęczowa – miasteczka, w którym niegdyś bywali wielcy polscy pisarze - Bolesław Prus i Stefan Żeromski. Pierwszym etapem naszej wyprawy był spacer śladami autorów - zwiedziliśmy muzeum Prusa i Żeromskiego. Następnie pani przewodnik oprowadziła nas po nałęczowskim parku zdrojowym, zwracając naszą uwagę na zabytkową architekturę Pałacu Małachowskich i Starych Łazienek Żelazistych. Kierując się w stronę restauracji, spacerowaliśmy również aleją Lipową wzdłuż której znajduje się wiele pięknych, zabytkowych domów wybudowanych na przełomie XIX i XX wieku. W restauracji „Nałęczowska Karczma” zjedliśmy obiad, odpoczęliśmy i wyruszyliśmy w dalszą drogę. Ostatnim punktem programu wycieczki był spacer w przypałacowym Parku Czartoryskich w Puławach. Wszyscy uczestnicy wyjazdu zgodnie stwierdzili, że była to jedna z lepszych wycieczek, na jakiej byli. Dzięki świetnej atmosferze, jaka cały czas panowała w naszym gronie, wszyscy czuliśmy się komfortowo, a wiedza, jaką zdobyliśmy i nowe miejsca, które zobaczyliśmy z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.

Podczas wyjazdu organizatorzy wycieczki ogłosili konkurs wiedzy zdobytej podczas wyprawy, który przeprowadzony został na jednej z przerw. Jego zwycięzcami zostali: Filip Paszkowski, Michał Paszkowski, Hubert Domański i Hubert Ognik.

Fotorelacja z wydarzenia

E-DZIENNIK

DZIENNIK

GMINA ŁUKÓW

MENU TYGODNIA 

DZWONKI

Dzwonki
  1.  800 - 845dzwonki
  2.  850 -935
  3. 940 - 1025
  4. 1035 - 1120
  5. 1135 - 1220
  6. 1225 - 1310
  7. 1315 -1400
  8. 1405 -1450

1. 800 - 845

2. 850 – 935

3. 940 – 1025

4. 1035- 1120

5. 1135 – 1220

6. 1225 – 1310

7. 1315 – 1400

8. 1405 - 1450

SCRATCH

kotek

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3