Get Adobe Flash player

Tradycyjnie we wrześniu, już po raz 28., nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata organizowaną co roku przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało „ Myślę, więc nie śmiecę".

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Włączając się w działania milionów wolontariuszy na całym świecie, uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem wyruszyli w teren w celu oczyszczenia najbliższej okolicy z przeróżnych odpadów.

Młodsze dzieci uczestniczyły także w warsztatach mających na celu podniesienie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów oraz zachęcenie do proekologicznych zachowań i postaw. Uczniowie utrwalili sobie wiadomości dotyczące segregacji oraz recyklingu odpadów. Uświadomili sobie, że wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas.

 

Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy wszystkim uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

                                              „Sprzątanie Świata - Polska” = razem możemy więcej!

Fotorelacja z wydarzenia

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3