Get Adobe Flash player

Polska jest państwem o niezwykle bogatej historii – przy czym najważniejsze wydarzenia naszego kraju powiązane są z panowaniem w danym czasie konkretnego władcy. Nie da się ukryć, że królowie Polski wywarli ogromny wpływ na państwo, w którym obecnie żyjemy, prowadząc skomplikowane działania wojenne i przemyślaną politykę zagraniczną. 

Jak zatem królowie Polski prezentowali się w oczach uczniów klasy czwartej? Otóż zdalne lekcje historii były okazją do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Poczet władców Polski w obiektywie”, zainicjowanym przez panią Ewę Kurowską.

Zainteresowanie tym tematem zaowocowało wykonaniem przez uczniów sesji zdjęciowych, ukazujących władców państwa polskiego. Wizerunkom kolejnych postaci towarzyszyły również ustne prezentacje biograficzne, ukazujące osiągnięcia i ciekawostki o panujących ze wszystkimi ich zaletami i wadami jednocześnie. Barwna i dynamiczna galeria powstawała dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców, a nawet sąsiadów, finalnie dając nowe wyobrażenie o naszych władcach. Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji portretów monarchów, widzianych oczami młodych interpretatorów historii.

Galeria prac

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3