Get Adobe Flash player

Rzeczywistość ostatnich miesięcy nie nastraja optymistycznie nikogo. Uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele są zmęczeni przedłużającą się nauką zdalną, która już dawno straciła swoją atrakcyjność. Jednak w tej przytłaczającej sytuacji wnikliwy obserwator dostrzeże iskierkę nadziei. Rozniecają ją nasi UCZNIOWIE, którzy nawet podczas nauki zdalnej zaskakują nauczycieli swoimi oryginalnymi pomysłami. Potrafią twórczo i efektywnie wykorzystać czas spędzony w domu, zmobilizować się i podjąć kolejne wyzwania.

 

Efekty pracy są naprawdę godne uznania i zasługują na przedstawienie ich szerszemu gronu, dlatego zdecydowałam się zaprezentować najciekawsze z prac, które powstały w ramach języka polskiego. Są to lapbooki o „Mikołajku”(kl. IV – Kamila, Emilka, Julia, Mikołaj, Karol, Maurycy, Marcin), gry planszowe na podstawie t. 1 „Opowieści z Narnii”(kl. IV – Maurycy, Karol), profile fejsbukowe bohaterów „Balladyny” (kl. VII – Paula, Patrycja, Emilia, Maciek, Marcin) oraz „lepieje”, które uczniowie starszych klas wymyślali samodzielnie, inspirowani twórczością laureatki Nagrody Nobla – Wisławy Szymborskiej, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Każda z tych prac jest małą dumą i radością w codziennej pracy polonisty :) Miłego odbioru!:)

 

Galeria prac

 

 

„Lepiej, by dzień był długawy, niż wstać rano bez kawy.” Emilia M.

„Lepiej lepić już lepieje, niż na dworze być - bo wieje.” Maja F.

„Lepiej nadepnąć na lego, niż pokłócić się z kolegą.” Kacper Ś.

„Lepsza wezbrana rzeka, niż kawa bez mleka.” Paula K.

"Lepiej bardzo się ubrudzić, niż na śmierć zanudzić." Konrad Z.

„Lepiej złamać obie ręce, niż kotlety jeść zajęcze.” Mikołaj P.

„Lepsze bóle kręgosłupa, niż tutejsza z grzybów zupa.” Maurycy

„Lepiej mieć na głowie guza, niż zajadać tu arbuza.”

„Lepiej wejść w pokrzywy nago, niż pobudzić się tą kawą.”

„Lepiej przespać cały rok, niż miejscowy wypić sok.”

„Lepsze lato bez słońca, niż nauka zdalna do końca.” Julia K.

„Lepiej wytrzymać dziadka chrapanie, niż jeść marchewkę na drugie danie.” Karol G.

„Lepsza Biała Czarownica na tronie, niż bakłażan w sosie z makaronem.”

„Lepiej mieć zepsuty rowerek, niż do obiadu dodać koperek.”

„Lepiej zimą kopać rowy, niż tej pani zjeść schabowy.” Magdalena P.

„Lepsze na drodze wyboje, niż tutejsze złe napoje.”

„Lepsze potłuczone bombki, niż podane tu gołąbki.”

„Lepiej zdenerwować sąsiada, niż na polskim gadać.” Wiktoria J.

 

 

 

 

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3