Get Adobe Flash player

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i ich odpowiednią postawę w chwili zagrożenia zdrowia i życia w Szkole Podstawowej w Aleksandrowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Łukowie z Wydziału ds. Ruchu Drogowego i Rewiru Dzielnicowych. Miało ono miejsce 9 lutego br. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III.

 

W czasie prelekcji policjanci przypomnieli uczniom, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy nie tylko od kierujących pojazdami, lecz także od pieszych. Podkreślili, że przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez użytkowników drogi jest sposobem na uniknięcie wypadku drogowego. Nie da się całkowicie wyeliminować tych nieszczęśliwych zdarzeń, jednak należy dążyć do ich ograniczenia. A będzie to możliwe, jeśli wszyscy staną się świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.

W kolejnej części spotkania uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która dotyczyła zasad właściwego poruszania się pieszych na drodze, bezpiecznych zabaw na śniegu i sposobu reagowania w sytuacjach niebezpiecznych, a także ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

Najmłodsi z uwagą wsłuchiwali się w wypowiedzi policjantów. Chętnie włączali się do rozmowy i wykazali się przy tym dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie w prezencie otrzymali odblaski, które z pewnością zwiększą ich widoczność po zmroku na drodze.

Skoro o bezpieczeństwie mowa warto dodać, że spotkanie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Fotorelacja z wydarzenia

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3