Get Adobe Flash player

Jak wyrazić ogrom emocji, które przepełniają serce, gdy myślisz o ukochanej osobie? Z pomocą przychodzą mistrzowie słowa, znane poetki i poeci, którzy potrafią zamknąć w kilku wersach całą gamę uczuć. Wiersze miłosne to dobry sposób, aby powiedzieć ,,Kocham Cię” w bardziej wyszukany sposób.

 

,,Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem” - powiedział Antoine de Saint-Exupery. 

 

A tak o uczuciach w Wierszu miłosnym pisał  Bolesław Leśmian:

,,Nie obiecuję ci wiele…

Bo tyle prawie co nic…

Najwyżej wiosenną zieleń…

I pogodne dni…

Najwyżej uśmiech na twarzy…

I dłoń w potrzebie…

Nie obiecuję ci wiele…

Bo tylko po prostu siebie.” 

 

Tak miłość postrzegają  nasi uczniowie -  uczestnicy warsztatów walentynkowych zorganizowanych w bibliotece szkolnej:

 

Miłość to uczucie

,,Miłość to uczucie – radosne ukłucie

Miłość to dama – taka jak mama

Miłość to kwiaty – dla naszego taty

Miłość to różyczki – dla mojej siostrzyczki”

 

Świętujemy walentynki

,,Świętujemy walentynki,

Wszyscy mamy śmieszne  minki. 

Serduszka ozdabiamy,

W dowód miłości wręczamy.” 

 

Jeśli w twoim życiu jest ktoś bardzo ważny, nie ukrywaj swoich uczuć, nie odkładaj miłości na później, nie obawiaj się wyrazić tego, co czujesz. Nie wiesz, jak to zrobić? Brakuje ci śmiałości? Miłosny wiersz, krótka rymowanka to najlepszy sposób na przekazanie swoich najgorętszych uczuć drugiej osobie: ukochanej, mamie, tacie, siostrze, bratu czy babci.

 

Zapraszamy do galerii

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3