Get Adobe Flash player

 

1346585905 location newsSprzątanie świata  - Polska 2012

         Dnia 14 września 2012 roku nasza szkoła, już po raz dziewiętnasty włączyła się w ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata – Polska 2012, organizowaną corocznie przez Fundację Nasza Ziemia.

Tegorocznej Akcji Sprzątania Świata przyświecało hasło „KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJE…. NIE ŚMIECĘ” .

 

     Nasze działania rozpoczęły się spotkaniem, na którym uczniowie poszczególnych klas zostali poinformowani o przydziale miejsc do uprzątnięcia.

Każde dziecko otrzymało niezbędne narzędzia pracy (rękawiczki i worki). Pod opieką wychowawców i nauczycieli wyruszono w teren. Maluchy uprzątnęły plac wokół szkoły, natomiast starsze dzieci sprzątały  przystanek autobusowy oraz pobocza drogi.

      Uczniowie zebrali dużą ilość śmieci, zapełniając wszystkie worki,  które zostały przygotowane do wywiezienia. Dzieci bardzo zaangażowały się w akcję o czym świadczyć może ilość zebranych śmieci.

Mamy nadzieję, że takie akcje uświadomią ludziom konieczność dbania o środowisko i za rok  odpadów będzie znacznie mniej.Pamiętajmy, że segregując odpady, oszczędzając wodę i energię, zastępując samochód komunikacją publiczną lub rowerem chronimy zarówno przyrodę  w całej jej złożoności, jak i nas samych!

 

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3