Get Adobe Flash player

To były dni zadumy i rozważań nad historycznymi dziejami Polski. Wirujący śnieg za oknami, mróz i przebłyskujące słońce przeniosły uczniów klasy VII do zimowych wydarzeń z czasów powstania styczniowego z 1863 roku. Obchody rocznicy upamiętniono w trakcie zdalnych lekcji historii przeprowadzonych w styczniu bieżącego roku.

Podczas cyklu zajęć poświęconych tematyce powstańczej siódmoklasiści, pod kierunkiem pani Ewy Kurowskiej, przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne, opisujące jedno z najbardziej dramatycznych i ważnych wydarzeń w dziejach  historii nowożytnej. Podjęta w tamtych czasach walka w skrajnie trudnych warunkach była świadectwem wielkiej narodowej determinacji w dążeniu do odbudowania własnego, suwerennego państwa polskiego. I choć powstanie styczniowe zakończyło się porażką, to płynące z niego doświadczenia Polacy wykorzystali w dalszych działaniach na rzecz niepodległości, uwieńczonych sukcesem w listopadzie 1918 roku. Dzisiaj, żyjąc w wolnym kraju, nie zapominajmy o bohaterach Polski będących wzorem wielu cnót żołnierskich.

 

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi materiałami tematycznymi przygotowanymi przez uczniów klasy VII. 

prezentacja 1      prezentacja 2     prezentacja 3      prezentacja 4

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3