Get Adobe Flash player

Ostatni tydzień października w klasie III obfitował w tematykę dotyczącą zdrowego i aktywnego trybu życia. Uczniowie poznawali zdrowotne walory owoców i warzyw oraz zasady przygotowywania posiłków bogatych w wartości odżywcze. Na zajęciach omawiano potrzebę aktywnego i wolnego od złych nawyków trybu życia.

Trzecioklasiści przygotowali plakat o tematyce profilaktyczno – zdrowotnej pod hasłem „MAM MOC - TRACĘ MOC”. Inspiracją do realizacji tej pracy była jabłoń i jej owoce. Zwróciliśmy uwagę na to, co daje nam pozytywną energię do życia, a co ją odbiera. Uczniowie przygotowali ilustracje z gazet, wykonali makietę pracy z materiałów papierniczych i bibuły, a wychowawczyni pomogła uporządkować wszystkie elementy. Każdy dołożył swoją „cegiełkę”. Dzięki umiejętności pracy w zespole i pomysłowości plakat jest już gotowy i ozdabia klasową gazetkę. Na szczególne wyróżnienie zasługuje też postawa Nikoli. Razem z mamą przygotowała ilustracje, które znalazły się na plakacie „WYBIERAM ZDROWIE”.

Nasza wspólna praca weźmie udział w szkolnym konkursie profilaktycznym.

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3