Get Adobe Flash player

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. ks. T. A. Leszczyńskiego są już pełnoprawnymi uczniami. 2 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, ślubowali: Karol Domański, Mikołaj Domański, Kornel Domański, Olga Gałązka, Kacper Kopeć, Dawid Kułak, Aleksandra Panasz, Alex Siekierzyński, Marcin Wereszczyński oraz Martyna Wereszczyńska. Pierwszoklasiści przyrzekali być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Renata Pawlikowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie " i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.

 

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego się już nauczyły w szkole. Odświętnie ubrani zaprezentowali się znakomicie. Uczniowie wiedzą, że Polska to nasza ojczyzna, jej godłem jest Orzeł Biały, flaga ma kolor biało-czerwony, Wisła to największa rzeka, a Bałtyk to polskie morze. Wiedzą, jak prawidłowo przejść przez jezdnię. Jednak to nie koniec umiejętności pierwszaków. Na muzyce też się znają, co udowodnili, śpiewając i grając na instrumentach. Pierwszoklasiści mieli do wykonania jeszcze jedno zadanie - wypić magiczny, witaminowy eliksir wiedzy i mądrości. Wszyscy poradzili sobie z nim znakomicie. Potwierdzili to nawet uczniowie starszych klas.

 

W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności, wychowawczyni rozdała uczniom dyplomy, a od rodziców uczniowie dostali rożki obfitości. Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klas II i III, których przedstawiciele wręczyli pierwszoklasistom własnoręcznie wykonane zakładki oraz pięknie przystrojone ołówki. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski. A w klasie czekał tort i poczęstunek.

 

Tę piękną uroczystość przygotowały panie Anna Kurowska i Marta Kłoś-Makosz, a o oprawę muzyczną zadbał p. Jarosław Stefaniak.

Fotorelacja z uroczystości już wkrótce.

 

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3