Get Adobe Flash player

W piątek 20 września nasza szkoła już po raz 27. włączyła się w ogólnopolską akcję "Sprzątanie świata" organizowaną corocznie przez Fundację Nasza Ziemia. Hasło tegorocznej edycji brzmi: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.
Różniła się ona
niewątpliwie od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19. Jednak uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli, że Ziemia to nasz wspólny dom i to my musimy o niego zadbać!

Podobnie jak miliony wolontariuszy na całym świecie uczniowie, zarówno ci najmłodsi, jak i najstarsi włączyli się w akcję w różnorodny sposób. W klasach odbyły się warsztaty o tematyce ekologicznej. Wychowawcy uświadomili dzieciom palący problem stale rosnących gór śmieci. Co roku każdy z nas produkuje ich aż 332 kg! Spora część śmieci ląduje w lasach, jeziorach lub po prostu na ulicach. Uczniowie w grupach rozwiązywali zadania, które uzmysłowiły im potrzebę zredukowania ilości odpadów oraz konieczność ich segregacji i odzysku.

Ósmoklasiści i siódmoklasiści pod kierunkiem p. Marcina Borkowskiego z wielkim zapałem wyruszyli w teren w poszukiwaniu odpadów. Sprzątali śmieci z pobliskich poboczy i rowów, w których nie brakowało butelek, puszek, opakowań po słodyczach czy foliowych toreb.

Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem.

Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w tę akcję!

                                             „Sprzątanie świata - Polska” = Razem możemy więcej!

Fotorelacja z wydarzenia

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3