Get Adobe Flash player

Już po raz 9 na terenie naszego kraju organizowana była akcja Narodowego Czytania. Honorowym patronem, a jednocześnie jej inicjatorem jest Prezydent RP - Andrzej Duda. W tym roku w akcję włączyła się także nasza szkoła. Wychodząc naprzeciw sugestiom Prezydenta, wynikającym z aktualnej sytuacji epidemicznej, zamiast tradycyjnego czytania na forum szkoły, nagraliśmy krótki film. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 7: Wiktoria Grochowska (Wdowa), Paulina Konieczna (Alina), Emilia Markiewicz (Balladyna), Jan Borkowski (Skierka) i Maciej Wereszczyński (Kirkor). Podjęli  się oni niełatwego zadania interpretacji "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Nad realizacją projektu czuwała p. Dorota Celińska i p. Marcin Borkowski.

Film do obejrzenia już wkrótce.

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3