Get Adobe Flash player

 20200207 130517  31 stycznia uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Mariolą Barej wzięli udział w wyjątkowej multimedialnej lekcji w Łukowskim Ośrodku Kultury zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. "Lekcja w kinie” wpisuje się w zadania szkoły w zakresie edukacji filmowej, przygotowania do właściwego odbioru i wykorzystywania mediów.

   Uzyskała rekomendację rzeczoznawcy MEN. Już na początku prowadzący aktor poruszył wszystkie szare komórki do twórczego myślenia, połączonego ze świetną zabawą i humorem. Teraz wiemy jak powstają zaskakujące widza efekty, śnieg na planie filmowym, kto krzyczy „Kamera! Akcja!”, a także do czego służy klaps (oczywiście filmowy). Dużym wyzwaniem dla wszystkich były łamańce językowe, które należą do podstawowych ćwiczeń aktorskich, a wśród nas wywołały wiele śmiechu. Dzięki tej lekcji dowiedzieliśmy się również, kto pracuje przy narodzinach filmu i jak długa, wyczerpująca, ale i ciekawa jest to praca. Po wytężonym wysiłku naszych umysłów, zasłużyliśmy na krótką przerwę, popcorn, a następnie na wzruszający film o niezwykłych przygodach uroczego i jakże serdecznego Misia Paddingtona, który od razu stał się naszym ulubieńcem. Miś zjednuje sobie ludzi na każdym kroku, uczy, że każdy człowiek dobry dla innych, zawsze da sobie radę. Nawet w chwilach zwątpienia i wielkiej rozpaczy ktoś podaje mu przyjacielską dłoń. Stosując zasady savoir-vivre i mając w sercu tylko dobre intencje, rozczulił najtwardsze serca. Teraz rozumiemy co znaczy „wejść do filmu”.

  Za tą niecodzienną przygodę dziękujemy tacie Emilki, panu Jackowi Pawlakowi, który był pomysłodawcą i jest współorganizatorem tej jakże wartościowej, „żywej” lekcji na planie filmowym. Mamy nadzieję, że uda się nam wziąć udział w następnych takich zajęciach, do czego zachęcamy innych. Kolejny raz nasi rodzice okazali się nieocenieni. Serdecznie dziękujemy p. A. Oponowicz, N. Izdebskiej, M. Górka i p. Sz. Prusinowskiemu za opiekę i bezpieczny transport.

 

 

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3