Get Adobe Flash player

   Dnia 10 stycznia 2020 roku na zaproszenie dyrektora Muzeum Regionalnego w Łukowie pana Mariusza Burdacha, uczniowie klasy I z wychowawcą panią Beatą Michalec uczestniczyli w lekcji muzealnej w zakresie edukacji patriotycznej, poprzedzonej wizytą na cmentarzu św. Rocha i zapaleniem zniczy na historycznych mogiłach.

Na początku wizyty w muzeum uczniowie obejrzeli wystawę przedstawiającą dawną wieś naszego regionu, w tym wyposażenie izby mieszkalnej oraz wygląd łukowskiego stroju ludowego. Następnie podziwiali makietę dawnego grodu łukowskiego oraz zdjęcia przedwojennego Łukowa. Bardzo podobały się ekspozycje pokazujące łukowskie amonity oraz postać dinozaura z ery wymarłych gadów. Na szczególną uwagę zasługuje pokaz rycin upamiętniający bohaterów  Powstania Styczniowego, pochodzących z Ziemi Łukowskiej, tj generała ks. Stanisława Brzóskę i jego adiutanta Franciszka Wilczyńskiego. Interesująca może być informacja, że w klasie I mogą być potomkowie tego ostatniego.

W związku z trwającym jeszcze okresem świąteczno – karnawałowym, w ramach zwyczaju kolędowania, pierwszaki zaprezentowały własnoręcznie przygotowane klasowe Jasełka kukiełkowe. Premiera przedstawienia miała miejsce podczas wspólnej wigilii w  klasie, którą zorganizowali Rodzice. Dzieci i wychowawczyni serdecznie dziękują Rodzicom za sprawne zorganizowanie wyjazdu oraz opiekę podczas wycieczki.

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3