Get Adobe Flash player

„Mały Książę” Antoine de Saint Exupéry’ego to jedna z najważniejszych pozycji w literaturze światowej, przeznaczona dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która więcej mówi o życiu, niż grube, uczone księgi.

Aby się o tym przekonać, uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali się na spektakl pt. „Mały Książę” w wykonaniu aktorów Teatru ES z Siedlec. Przedstawienie z bajkową scenografią wzbogaconą wizualizacjami, ze wzruszającą oprawą muzyczną i piosenkami napisanymi przez Urszulę Gotowicką w reżyserii Waldemara Koperkiewicza, wprowadziło widzów w zaczarowany świat kostiumu, muzyki, wokalu i sztuki aktorskiej. Połączenie tekstu i piosenek spowodowało, że spektakl był ciekawy, a czas jego trwania mijał w ułamkach sekund, powodując chęć ponownego spotkania się z bohaterami opowiadanej historii, zapadającej głęboko w pamięci. Ta wielowątkowa baśń pełna metaforyki, skierowana do widza w każdym wieku, ukazała niezwykłe przygody Małego Księcia zagubionego i osamotnionego w dorosłym świecie. Główny bohater, patrząc z boku na postępowanie dorosłych przypomniał widzom, czym jest miłość, przyjaźń, wierność, dobro i zło. Starał się również przełożyć na język teatru „dziecięcą filozofię” mówiącą, że „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.  Ten piękny tekst, niosący ponadczasowe przesłanie, na pewno pozostanie głęboko w pamięci ósmoklasistów.                                                                                                                    

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu do Siedlec: pani E. Kowalczyk, pani E. Krasuskiej, pani B. Osińskiej, pani B. Skomorowskiej.

Fotorelacja z wydarzenia

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3