Get Adobe Flash player

Święta to czas niezwykły; czas skupienia, spełnienia i oczekiwania na Boży cud. Wierzymy, że właśnie wtedy uda nam się na chwilę zatrzymać i dostrzec to, co proste, zwykłe, ludzkie – po prostu uda się nam zobaczyć zwykłą ludzką dobroć. Atmosfera świąt Bożego Narodzenia towarzyszy nam nie tylko w gronie najbliższej rodziny. W szkole staramy się stworzyć równie podobny klimat, aby czas nadejścia Bożego Dzieciątka był wypełniony radością i miłością.

Jasełka zaprezentowane w naszej szkole ukazywały historię Marysi, samotnej matki, która porzuca swoje dziecko wierząc, że Bóg się nim zajmie. Dziewczyna musiała zmierzyć się z poczuciem winy i ludzką opinią. Na szczęście spotkała na swojej drodze ludzi dobrej woli, którzy wskazali jej właściwą drogę, by na nowo odkryła blask małej gwiazdki i poczuła się naprawdę szczęśliwa w noc Bożego Narodzenia.

Autorem scenariusza jest p. Damian Wyglądała. Te uwspółcześnione jasełka pokazują problem osamotnienia w tak ważnym dla nas dniu. Znajdują się w nich nawiązania do tradycyjnych jasełek, w których występuje Maryja, Józef, Jezus, trzej mędrcy. Niezwykły spektakl przygotowali dla nas uczniowie klasy ósmej i siódmej. Z pomocą przyszli również uczniowie innych klas, którym jesteśmy wdzięczni za oprawę wokalną i taneczną. Podziękowania należą się także p. Damianowi za część artystyczną, p. Ewie Kurowskiej i p. Janowi Włochowi za wystrój sali, p. Marcie Kłoś - Makosz za przygotowanie wokalu.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy całej naszej społeczności: uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom, absolwentom i przyjaciołom świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, zdrowia, wiary, szczęścia i spełnienia marzeń.

Fotorelacja z wydarzenia

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3