gok70 19 2smDnia 24 listopada w Szkole Podstawowej w Aleksandrowie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020 w Gminie Łuków.

Zgodnie z tradycją Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie podsumował całoroczną działalność kulturalną połączoną z prezentacją dorobku artystycznego zespołów i grup twórczych oraz przedstawił perspektywy i plany na rok następny. Zasłużone na polu lokalnej kultury osoby, animatorzy, instytucje oraz sponsorzy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami „Kulturalniaka 2019”.Wszystkich zgromadzonych gości, zespoły i publiczność powitali: dyrektor Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie pani Renata Pawlikowska i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pan Henryk Wysocki. W części artystycznej uroczystości wystąpiły liczne rodzime zespoły kulturalne, a wśród nich grupa wokalna z klas VI-VII, która pod kierunkiem pani Renaty Zabłockiej zaprezentowała wiązankę pieśni patriotycznych. Serdeczne podziękowania wraz z bukietami kwiatów za pomoc i współorganizację uroczystości na ręce pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie i pani Edyty Gałązki – sołtys Aleksandrowa złożył dyrektor GOK Łuków. Odświętną dekorację sali przygotowały panie: Ewa Kurowska, Dorota Celińska i Renata Zabłocka.

Zapraszamy do obejrzenia szczegółowej relacji z imprezy na stronie internetowej Gminy Łuków, w zakładce GOK - aktualności.

gok70 19 15smgok70 19 16smgok70 19 41sm