Get Adobe Flash player

1   30 października 2019 roku Ósmoklasiści z Zespołu Szkół w Gołąbkach oraz ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie pod opieką wychowawców i pani pedagog uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z doradcami zawodowymi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Urzędzie Pracy w Siedlcach.

Podczas spotkania uczniowie wykonali test preferencji zawodowych. Następnie wszyscy obejrzeli film szkoleniowy utwierdzający nastolatków w wyborze dalszej drogi kształcenia lub skłaniający do zmiany swoich planów dotyczących przyszłej edukacji. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej prowadzonej przez kustosza. Młodzież poznała sposoby przekazywania informacji i przesłania jej do ludności za pomocą gestu umieszczonego na obrazie i w rzeźbie.Następnie udali się do redakcji Katolickiego Radia Podlasie, gdzie poznali bliżej zawód dziennikarza radiowego. Dowiedzieli się, jakie kwalifikacje i predyspozycje są potrzebne do wykonywania tej profesji. Mieli możliwość nagrania, odsłuchania i oceny brzmienia swojego głosu.

  Organizatorem wyjazdu była pani pedagog Edyta Łukasik we współpracy z wychowawcami klas: panią Grażyną Zielińską i panią Ewą Kurowską.

Fotorelacja  już wkrótce ...

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3