Get Adobe Flash player

Fizyka i chemia to nauki, w których doświadczenia odgrywają decydującą rolę. Dlatego też 27 września 2019 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie i Zarzeczu Łukowskim ponownie uczestniczyła w pokazach naukowych z fizyki i chemii na Uniwersytecie  Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.   

Tematyka pokazów z chemii była następująca: Kolorowa chemia, Odczyn roztworu, Wystrzałowa chemia. Natomiast pracownicy Instytutu Fizyki przygotowali efektowne doświadczenia i eksperymenty z takich zagadnień fizyki jak: Ruch obrotowy, Uff, jak gorąco…, Prąd elektryczny, Rezonanse. Praktyczne zajęcia motywują do głębszego poznawania praw przyrody, inspirują dociekliwość i postawy badawcze, kształtują umiejętności obserwacji. Dzięki pokazom z fizyki i chemii, które pracownicy naukowi prezentują profesjonalnie i z nutką humoru uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności tych dziedzin nauki i ich powiązań z techniką, medycyną, życiem codziennym i przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacji. Zajęcia prowadzone w formie pokazów, często również przy asyście młodzieży są doskonałym pomysłem na rozwijanie myślenia naukowego, samodzielnego działania i dociekania założeń teorii naukowych. Podczas pokazów chemicznych prowadzone są najbardziej spektakularne, wybuchowe doświadczenia, które pomagają w zapamiętaniu wiedzy zdobytej w szkole.

 

Młodzież miała również okazję uczestniczyć w zajęciach wf – u w Strefie Wysokich Lotów, gdzie mogli potwierdzić swoją koordynację, sprawność fizyczną oraz spełnić marzenia o lataniu i pokonaniu grawitacji.

Opiekunami podczas ciekawych lekcji z fizyki, chemii i akrobatyki były Panie: Małgorzata Wereszczyńska, Elżbieta Domańska i Renata Pycka.

Fotorelacja z wydarzenia

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3