Get Adobe Flash player

IMG 3109

  W dniu 4 października 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-IV pod opieką wychowawczyń uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Wiolettą Piasecką, pisarką i autorką książek dla dzieci. Na niecodzienną lekcję literacką udaliśmy się do Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie.

 Wioletta Piasecka pisze dla dzieci od dwudziestu lat i w swoim dorobku ma już 27 książek: bajki, baśnie, wiersze. Pisze też scenariusze teatralne, słuchowiska radiowe, prowadzi warsztaty pisarskie dla dzieci i marzy również o napisaniu książki dla dorosłych. Pani Wioletta jest znana i lubiana przez młodych czytelników, o czym świadczy fakt, że jest często zapraszana na spotkania z czytelnikami z różnych zakątków Polski i za granicą.

 Pisarka niczym „dobra wróżka” już na wstępie zaczarowała publiczność. Zachęcała dzieci do uważnego słuchania i twórczej aktywności, nagradzając je „tajemniczymi losami” Zaciekawiła dzieci wzruszającą opowieścią o niezwykłych losach Ignasia (Ignacego Paderewskiego),wielkiego Polaka, bohatera książki „Ignaś.Opowieści patriotyczne”, której wydanie uzyskało logo programu „Niepodległa". Niezwykłą i zrozumiałą aktywność wśród chłopców wywołała prezentacja książki „Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń”, opowieść o pasji, przyjaźni, marzeniach i porażkach sześciu młodych chłopców, którzy tworzą drużynę FC Zatorze. Nasi chłopcy udowodnili, że także podzielają te pasje, gdyż błyskotliwie rozwiązywali zagadki o najsławniejszych piłkarzach świata. Najmłodsi czytelnicy mieli również niepowtarzalną okazję użyczyć głosu bohaterom wiersza pani Wioletty, traktującym o zwierzętach z podwórka, co wywołało wiele pozytywnych emocji zarówno u „aktorów”, jak i na widowni.

Podczas spotkania nie zabrakło również prezentacji innych publikacji książkowych, które zostały wyeksponowane w sali bibliotecznej. Pani Wioletta dyskretnie uchylała „rąbka tajemnicy” o każdej z nich, aby zachęcić dzieci do czytania i odwiedzania biblioteki.

To bajki uczą, że trzeba walczyć o siebie, że dopiero po wielkich trudach zdobywa się coś, co jest najbardziej wartościowe” ( Wioletta Piasecka)

 

IMG 3084IMG 3087

IMG 3090IMG 3088IMG 3092IMG 3093IMG 3098IMG 3082IMG 3100IMG 3107IMG 3113IMG 3114IMG 3115IMG 3118IMG 3119

Zapraszamy do galerii

 

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3