Get Adobe Flash player

 IMG 3073  Już po raz drugi, w naszej szkole w dniu 3 października 2019 roku, odbył się występ zespołu „Mała Orkiestra Dni Naszych”. „Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” – to motto towarzyszy zespołowi od 1988 roku.Koncerty zespołu i wydane płyty, to nie tylko zabawa, ale szeroka profilaktyka zgodna z Narodowym Planem Działań na Rzecz Dzieci.

 Najważniejszym dziełem Małej Orkiestry Dni Naszych jest „Dziecięca Trylogia Muzyczna”, zwana też „Małą Profilaktyką”, czyli trzy płyty: „Piosenki zdrowych dzieci” (2015), „Piosenki mądrych dzieci” (2016) oraz „Piosenki ekodzieci” (2018). To prekursorski w skali ogólnopolskiej zbiór utworów bogatych w wartościowe, edukacyjne teksty i melodyjne kompozycje, które nie tylko bawią i łatwo wpadają w ucho młodego słuchacza. Są również kluczem do przyswajania wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, norm społecznych i budowania przyjaznych relacji międzyludzkich.”

 Dzięki spotkaniu z muzykami „Małej Orkiestry Dni Naszych” przekonaliśmy się, że profilaktyka dla dzieci nie jest nudna! Muzycy nawiązali przyjazny kontakt z widownią, zachęcali do wspólnego dialogu i śpiewania, a także improwizacji ruchowej i instrumentalnej piosenek. Artyści poruszyli min. tematykę hejtu i mowy nienawiści, bezpieczeństwa w świecie cyberprzestrzeni oraz rozsądnego korzystania z nowych technologii komunikacyjnych. Zaprezentowali wiele autorskich piosenek, które podejmują ważne, trudne i potrzebne w dzisiejszej codzienności tematy, min. o niebezpiecznym świecie, ograniczonym zaufaniu do obcych, niezdrowej żywności, kulturze osobistej, marnowaniu czasu przed komputerem, roli sportu czy prawach dziecka.

  Ze względu na swe walory edukacyjne, profilaktyczne i wychowawcze, piosenki zespołu objął Patronatem Honorowym Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, oraz Jerzy Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a także TVP ABC, gdzie teledyski z piosenkami zespołu są często prezentowane. Wiele piosenek trafiło również do podręczników szkolnych i materiałów dydaktycznych dedykowanych uczniom i nauczycielom ( Wydawnictwa Nowa Era, WSiP)

 

 IMG 3059IMG 3058IMG 3056IMG 3061IMG 3073IMG 3077IMG 3063IMG 3067IMG 3078IMG 3079

 

 

 

 

 

 

 

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3