Get Adobe Flash player

30 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy VI ze swoimi kolegami z klasy V i VIII przedstawili „reporterskie sprawozdanie” z czasów uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Konstytucja ta była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną spisaną konstytucją.

Prezenter telewizji TVN 24, Łukasz, wprowadził widzów w atmosferę, jaka towarzyszyła uchwaleniu tak ważnego dokumentu dla naszej ojczyzny. Wywiadu sprawozdawcom, Konradowi i Krzysztofowi, udzielał sam Król Stanisław August Poniatowski, którego odegrał Jasiek. Poznaliśmy również zdanie Francuzów oraz Rosji na temat doniosłości tego faktu. Caryca Katarzyna, dumnie odegrana przez Natalię, wyraziła swoją niechęć do Polski i Polaków.

 

Prezenterzy telewizyjni Maja i Ola przedstawiły nam najnowsze wiadomości sportowe i prognozę pogody z tamtych lat.

Doniosły charakter uroczystości podkreśliły pieśni śpiewane przez uczniów, m.in. „Konstytucja    

3 Maja”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Ojczyzna”, „Taki kraj”.

Udział Pocztu sztandarowego naszej szkoły oraz uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego sprawił, że każdy uczeń naszej szkoły poczuł doniosłość tak ważnej dla naszego kraju uroczystości.

Akademię przygotowały Panie Agata Zarzycka i Elżbieta Domańska, a oprawę muzyczną zapewniła Pani Renata Zabłocka.

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3