IMG 8575W dniu 23 listopada 2017 roku uczennice klasy III – Gabrysia Grochowska i Wiktoria Jezierska, reprezentowały naszą szkołę w XIV edycji Gminnego Przeglądu Recytatorskiego w Gołaszynie. W tym roku wszyscy recytatorzy klas I-VII z dwunastu szkół gminy Łuków prezentowali twórczość Wandy Chotomskiej- pisarki, poetki, autorki ponad 200 książek dla dzieci. „Mam taką specjalizację: jestem pediatrą w literaturze, na receptach wypisuję uśmiech” - mówiła o sobie. Była również pomysłodawczynią „Orderu Uśmiechu” przyznawanego przez Dzieci wybitnym ludziom ze świata nauki, kultury, sztuki. Pisarka zmarła niedawno, 2 sierpnia 2017 roku.

Gabrysia i Wiktoria pięknie wyrecytowały wiersz  Wandy Chotomskiej „Kokoszki”, traktujący o  pewnej przykrej dolegliwości kurek, które „jąkały się”. Za ciekawą interpretację wiersza i rekwizyty, otrzymały gromkie brawa, a  także pamiątkowe dyplomy. Wspólnie z innymi uczestnikami, spotkały się na „słodkim poczęstunku”. Za udział w przeglądzie gospodarze ufundowali dla każdej ze szkół dwie książeczki autorstwa Wandy Chotomskiej. Małe recytatorki do występu przygotowała pani Renata Zabłocka.

IMG 8573IMG 8574IMG 8575IMG 8576IMG 8577IMG 8578IMG 8579