Photo11 W dniu 1 grudnia 2015 roku w naszej  szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe prowadzone przez pracowników Muzeum Regionalnego w Łukowie. Zajęcia pod hasłem „Na ludowo w Łukowie” są realizowane w ramach programu „Dziedzictwo kulturowe – Kultura Ludowa i tradycyjna” i współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego .Głównym celem projektu jest popularyzacja kultury ludowej regionu poprzez organizację warsztatów z zakresu rzeźby, wycinanki i plastyki obrzędowej.

Zainteresowanie zajęciami warsztatowymi było ogromne, dlatego mogli w nich uczestniczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły, od oddziału przedszkolnego do klasy VI. Przy wsparciu pań prowadzących zajęcia – dzieci wykonały piękne i niepowtarzalne wycinanki z opłatka, choć trudno było się oprzeć pokusie, aby go nie zjeść. Wytrwałość naszych małych artystów została nagrodzona. Prace chętnych uczestników, powstałe podczas warsztatów wezmą udział w konkursie oraz wystawie pokonkursowej zorganizowanej w gmachu łukowskiego muzeum. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, natomiast wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają pamiątkowe dyplomy.

W ramach zajęć warsztatowych dzieci i ich opiekunowie mogli obejrzeć ciekawe ozdoby i karty świąteczne wykonane z takich materiałów jak min: słoma, opłatek, sznurek, tkanina, bibuła oraz poznać nowatorskie techniki związane z plastyką obrzędową i kulturą ludową naszego regionu.

Zapraszamy do obejrzenia bogatej kolekcji zdjęć z zajęć warsztatowych.

Photo6Photo8Photo12Photo10Photo17Photo21Photo30Photo31Photo42Photo47Photo51Photo53Photo55Photo56Photo61Photo68Photo69Photo43