We wtorek 10 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w spotkaniu pod hasłem "Kocham Cię Polsko", realizowanym przez kilka tygodni przez Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik" z koordynatorami Arkadiuszem Kobojem, Pawłem Durką, Robertem Wysokińskim i Sylwią Zgorzałek oraz Danutą Soćko z filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Krynce.

Wieczornicę poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Krynce, której przewodniczył proboszcz tej parafii ksiądz Szczepan Pawluczuk. Główna część wieczornicy odbyła się w miejscowej świetlicy, gdzie po wspólnym odśpiewaniu hymnu zebranych powitał zastępca wójta Gminy Łuków Wojciech Szczygieł.

Wtorkowe spotkanie było również okazją do podsumowania konkursu literackiego "Wersy o Ojczyźnie”, który zorganizowała filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Krynce. Spośród 30 nadesłanych prac, wśród najmłodszych uczestników, pierwszą nagrodę jury przyznało uczennicy naszej szkoły Weronice Wereszczyńskiej oraz trzecią nagrodę Wiktorii Przybysz. Nad merytoryczną stroną nagrodzonych utworów literackich czuwała pani Ewa Kurowska.