gok44 15 10sm  W dniu 11 listopada 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im.ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Aleksandrowie reprezentowali swoją szkołę w  II Gminnym Festiwalu Pieśni Niepodległościowej w Zarzeczu Łukowskim. Występy artystyczne uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Łuków poprzedziła uroczysta Msza Św.  Intencji Ojczyzny w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim. W festiwalu  wzięło udział 9 zespołów wokalnych i 6 solistów z placówek szkolnych z Gołaszyna, Gręzówki ,Dąbia, Zalesia, Strzyżewa, Gołąbek, Aleksandrowa i Zarzecza Łukowskiego. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: włodarze Starostwa Powiatowego i Gminy Łuków, GOK, sołtysi Gminy Łuków, nauczyciele, uczniowie , mieszkańcy naszej gminy oraz lokalna społeczność.

W  II Gminnym Festiwalu Pieśni Niepodległościowej, w kategorii zespół wokalny, naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Karolina Bąk, Emilia Górka, Karolina Wróbel i Wiktoria Przybysz. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę "Wojenko, wojenko". W kategorii solistów wystąpiła uczennica klasy IV - Natalia Lendzion, prezentując piosenkę "O mój rozmarynie". Do udziału w festiwalu dziewczęta zostały przygotowane przez panie : Martę Kłoś - Makosz  i Renatę Zabłocką.

II Gminny Festiwal Pieśni Niepodległościowej zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie przy współudziale dyrekcji ,nauczycieli i rodziców dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu Łukowskim oraz Stowarzyszenia „Oaza Oświaty” .

Gmina Łuków - foto

fot. www.lukow.ug.gov.pl