20150929 113802We wtorek 29.09.2015r. grupa uczniów klas IV-VI z naszej szkoły pod opieką p. D. Celińskiej i p. J. Zabłockiego uczestniczyła w warsztatach rzeźbiarskich organizowanych przez Łukowski Ośrodek Rzeźby Ludowej, który działa przy Muzeum Regionalnym w Łukowie.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Na ludowo w Łukowie”. Jego głównym celem jest popularyzacja kultury ludowej naszego regionu.

Plener prowadzili twórcy ludowi z Łukowa - p. Mieczysław Gaja oraz p. Piotr Czubaszek. Zapoznali nas oni z historią Łukowskiego Ośrodka Rzeźby Ludowej, omówili proces powstawania rzeźb i płaskorzeźb oraz ich polichromii. Zaprezentowali swoje prace i zaprosili uczestników do pracowni rzeźbiarskiej.

Najciekawszym i najbardziej oczekiwanym elementem warsztatów było wspólne wykonywanie rzeźby i płaskorzeźby pod okiem mistrzów. Młodzi adepci przekonali się, jak trudnym zadaniem może być wykonanie rzeźby ludowej. Jednak to nie zniechęciło naszych uczniów, a wręcz zaostrzyło ich ambicje.

Na koniec dyrektor Muzeum Regionalnego - p. Mariusz Burdach pokazał uczestnikom ekspozycje muzealne, w tym słynne łukowskie amonity.

Plener dał nam okazję ciekawego spotkania ze sztuką i niewykluczone, że któryś z uczestników odkrył w sobie potencjał przyszłego rzeźbiarza.

aparat.gifzobacz galerię