Święta Bożego Narodzenia od zawsze były inspiracją do wielu działań kulturalnych. Także i w tym roku zaowocowały wieloma ciekawymi inicjatywami. Jedną z nich był XV Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy, który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Gręzówce. Motywem przewodnim była szopka.

Trud przygotowania takiej pracy podjęło kilkoro uczniów naszej szkoły: Konrad Zaniewicz (kl. I), Kasia Krasuska (kl. III), Alan Osiński (kl. III), Bartosz Kowalczyk (kl. III), Natalka Miedzińska (kl. IV) i Emilka Górka (kl. V). W większości szopki wykonane były z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy słoma, ale także z płatków kosmetycznych i kartonu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.