W dniu 7 czerwca 2011 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Łukowa.
Autobus przywiózł wesołą gromadkę do Łukowskiego Parku Rozrywki.
Najmłodsze dzieci zręcznie wspinały się na szczyt „linowego pająka”, a następnie odważnie zjeżdżały w dół krętą zjeżdżalnią. Bardziej wytrwali śmiałkowie próbowali swoich sił na ściance skałkowej. Liczne atrakcje na placu zabaw pozytywnie zmęczyły naszych milusińskich. Wystarczyła chwila odpoczynku, zaspokojenie pragnienia – i znów dzieci powróciły do wesołej zabawy.
Najstarsza grupa uczniów – trzecioklasiści, pod czujnym okiem wychowawczyni urządzili popisy jazdy na wrotkach i deskorolkach.
Ten czerwcowy poranek na długo pozostanie dzieciom w pamięci. Po tak solidnej gimnastyce nasza wycieczka spacerkiem przeszła do Łukowskiego Ośrodka Kultury. Po drodze dzieci bacznie obserwowały ruch uliczny i wzorowo stosowały w praktyce zasady ruchu drogowego.
Znana nowela Henryka Sienkiewicza, napisana w 1880 roku to ujmująca historia wiejskiego chłopca, któremu "w duszy wciąż coś grało" i który marzył o grze na skrzypcach - od lat znajduje się w kanonie lektur szkolnych.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Aleksandrowie zafascynowani sylwetką owego „małego artysty” zorganizowali konkurs literacko-plastyczny, pod kierunkiem p. Ewy Kurowskiej, wiernie oddający atmosferę polskiej wsi końca XIX wieku, a przede wszystkim tragizm małego, niespełnionego muzykanta- Janka. Przygotowano również wytwory rękodzielnicze w postaci skrzypeczek, które wzbudziły uwagę i zachwyt wśród oglądających.
Klasy IV-VI pod opieką p. Daniela Lonty i p. Ewy Kurowskiej wyjechały w dniu 15. 12. 2010 roku na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki. Wizytę w Warszawie uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Wojska Polskiego. Muzeum to jest znaną placówką, która gromadzi, opracowuje naukowo i eksponuje zbiory wojskowo- historyczne. Muzeum powstało 22 kwietnia 1920 roku, dekretem Naczelnego Wodza, Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Obecnie w zbiorach muzealnych znajduje się ponad 250 tys. eksponatów. Zbiory wciąż powiększają się o nowe zakupy oraz liczne dary. Zgromadzone eksponaty prezentowane są w pomieszczeniach ekspozycji stałej, a także na wystawach czasowych. Charakter zbiorów oraz wyspecjalizowana kadra pracowników, czyni z tej placówki także ważny ośrodek informacyjno-konsultacyjny. Zbiory główne Muzeum Wojska Polskiego to ok. 89 tys. eksponatów. Są to przede wszystkim militaria: broń zaczepna i ochronna, sprzęt wojskowy, umundurowanie i oporządzenie, weksylia (znaki bojowe - sztandary), falerystyka (ordery, odznaczenia, odznaki, oznaki). Zabytki z działu zbiorów głównych służą jako cenny materiał źródłowy dla badań nad historią wojskową, historią uzbrojenia i przemysłu zbrojeniowego oraz bronioznawstwie, mundurologii, falerystyce i weksykologii . Po zwiedzeniu Muzeum Wojska Polskiego uczestnicy wycieczki udali się do muzeum, aby w chwili zadumy i ciszy zapalić znicze i pomodlić się za dusze błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. Wycieczkę zakończył seans filmowy w kinie trójwymiarowym Cimna Citi. Pełni wrażeń, zadowoleni i wzbogaceni o nowe doświadczenia, późnym wieczorem uczestnicy wycieczki powróciły do Aleksandrowa.