Wdzydze Kiszewskie' 2018
KODEKS UCZESTNIKA "ZIELONEJ SZKOŁY"
OBIECUJĘ:
- Zachowywać się w sposób zdyscyplinowany i kulturalny.
- Przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas organizowanych zajęć edukacyjnych,rekreacyjnych i sportowych.
-Stosować się do poleceń, nakazów i zakazów wydawanych przez opiekunów lub przewodników.
- Nie oddalać się od grupy bez zezwolenia opiekuna.
- Przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zachowywać ostrożność na ulicach i w innych miejscach,w których może grozić jakiekolwiek niebezpieczeństwo.
-Kulturalnie odnosić się do opiekunów, kolegów i innych osób.
-Traktować z należytym respektem obiekty zabytkowe i eksponaty muzealne.
-W sanitariatach utrzymywać idealną czystość.
-W miejscu noclegowym postępować zgodnie z obowiązującym tam regulaminem i zasadami bhp (pobudka, cisza nocna, utrzymywanie porządku, bezpieczeństwo własne i kolegów)
W autokarze
-Wsiadać i wysiadać pojedynczo, spokojnie zajmować wyznaczone miejsce.
- Spożywać pokarmy tak, aby nie zanieczyścić wyposażenia pojazdu.
-Śmieci wyrzucać do przygotowanych koszy lub pojemników obok foteli.
-Podczas jazdy słuchać objaśnień nauczyciela lub przewodnika, nie zmieniać miejsc, nie hałasować.Wszelkie niedyspozycje związane z jazdą zgłaszać natychmiast nauczycielowi.
Podczas zwiedzania
-W obiektach zabytkowych, muzeach, wystawach nie dotykać eksponatów.
-Uważnie słuchać objaśnień przewodnika lub nauczyciela.
-Zadawać pytania w sposób kulturalny i słuchać wypowiedzi innych.
-Nie oddalać się od grupy, chyba, że nauczyciel pozwala zwiedzać indywidualnie.
-W zwiedzanych obiektach nie hałasować, nie spożywać żadnych pokarmów, nie siadać w miejscach do tego nie przeznaczonych.
-Na miejsca zbiórek przychodzić zawsze punktualnie.
Postanowienia ogólne:
- Za celowe zniszczenie i dewastację mienia odpowiedzialność materialną ponoszą rodzice dziecka.
- Telefony komórkowe , mp3, itp. uczniowie zabierają na własną odpowiedzialność, opiekun nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zgubienie lub zniszczenie tych urządzeń.
Niezmiernie mile zaskoczyła nas uczennica kl. VII - Natalia Miedzińska, która zajęła 1. miejsce w Miejsko-Gminnym Konkursie Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych "Nie taki język straszny". Udział w tym przedsięwzięciu, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Łukowie, wzięły także Paulina Hut i Kinga Król (kl. VII).
Dziewczęta stanęły na wysokości zadania. Z dnia na dzień zmierzyły się z testem językowo-stylistycznym, konkurowały z rówieśnikami z łukowskich szkół.
Gratulujemy im wiedzy i aktywnej postawy :)
23 maja o godzinie 8.00 rano wyruszyła z Łukowa VI Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski. Brała w niej udział ponad setka młodych osób. Wspólnie pokonali trasę z Łukowa do Sokołowa Podlaskiego. Ich celem było uczczenie pamięci tych, którzy walczyli o Niepodległość.
Do udziału w Sztafecie Niepodległości zaprosiły po raz kolejny Zespół Szkół w Krynce, Wileński Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Poprzez to wydarzenie organizatorzy chcą oddać hołd ks. generałowi Stanisławowi Brzósce i Powstańcom Styczniowym.
21 maja 2018 roku KLASA 2 wybrała się na MAJÓWKĘ 2018 do REZERWATU JATA. Celem wyjazdu było podsumowanie projektu ekologicznego WSZYSTKO O LESIE, będącego kontynuacją przedsięwzięcia z roku ubiegłego, któremu patronował WFOŚiGW w Lublinie. Zatem już po raz drugi z naszą panią Beata Michalec i dzięki uprzejmości NADLEŚNICTWA ŁUKÓW, wybraliśmy się na spacer pamiętając o tym , że las to bezpieczny dom dla wielu gatunków rzadkich roślin i zwierząt oraz świetne miejsce wypoczynku dla człowieka. Tym razem po ZIELONYM KRÓLESTWIE oprowadził nas pan leśniczy Bogdan Świderski.