Szanowni rodzice,
Dn. 8 kwietnia 2019 r. rozpoczął się bezterminowy zbiorowy strajk pracowników oświaty. Pracownicy Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie również do niego przystąpili. Oznacza to, iż we wtorek 9 kwietnia br., podobnie jak w poniedziałek, nie będę w stanie zapewnić kadry pedagogicznej do prowadzenia zajęć dydaktycznych zgodnie z planem. Nieobecność uczniów w tych dniach nie będzie liczona do frekwencji. Proszę o zrozumienie sytuacji.
Z poważaniem - dyr mgr Jacek Zabłocki
Aleksandrów, 05.04.2019
Informacja dyrektora szkoły w sprawie akcji protestacyjnej pracowników oświaty.
Szanowni Państwo,
informuję, że w Szkole Podstawowej w Aleksandrowie 78 % pracowników placówki opowiedziało się za przystąpieniem do akcji strajkowej. Prawdopodobnie od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. aż do odwołania wystąpią trudności z przeprowadzeniem zajęć lekcyjnych, opiekuńczych i wychowawczych zgodnie z obowiązującym planem. Większość nauczycieli deklaruje przystąpienie do akcji strajkowej, więc najprawdopodobniej w tych dniach w godzinach od 8.00 do 15.00 w szkole będą prowadzone wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki we własnym zakresie. Należy mieć świadomość, że gotowość do pracy wykaże niewielka grupa nauczycieli, a ich liczba może się zmieniać w każdym kolejnym dniu strajku.
Jeżeli w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się ogólnopolski strajk pracowników oświaty. Istnieje zagrożenie zawieszenia zajęć opiekuńczych w momencie, gdy gotowości do pracy nie zgłosi wymagana liczba nauczycieli, która będzie mogła zapewnić bezpieczny pobyt wszystkim przybyłym uczniom/dzieciom. Ostateczną informację o liczbie strajkujących pracowników otrzymam dopiero w dniu rozpoczęcia strajku, czyli 8 kwietnia 2019 r. i jest to dla mnie kryzysowa sytuacja. Bardzo liczę na zrozumienie z Państwa strony i pomoc w opiece nad dziećmi.
O sytuacji w szkole, zarówno w kontekście możliwości zapewnienia opieki a także przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych, będę informował Państwa codziennie poprzez dziennik elektroniczny i szkolną stronę Internetową. Proszę również o śledzenie informacji na temat strajku pracowników oświaty w innych mediach.
Jednocześnie informuję, że zgodnie z przepisami zaistnienie okoliczności uzasadniających konieczność sprawowania przez pracownika osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza, jest usprawiedliwioną nieobecnością pracownika w pracy. Stanowi tak § 3 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz.1632). Dowodem usprawiedliwiającym nieobecność w pracy z tego powodu jest oświadczenie pracownika.
Z wyrazami szacunku i wiarą w rozwiązanie sporu dyr. mgr Jacek Zabłocki
Dnia 21 marca 2019 roku odbyła się XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur matematyczny”. Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wzięli w niej udział. Tegorocznych uczestników było aż 31, co świadczy o rosnącej popularności i zainteresowaniu matematyką. Uczniowie startowali w czterech kategoriach:
„Żaczek” – 4 uczniów z klasy drugiej,
„Maluch” – 7 uczniów z klasy trzeciej i 4 uczniów z klasy czwartej
„Beniamin” – 7 uczniów z klasy piątej i 5 z klasy szóstej,
oraz „Kadet” – 4 uczniów z klasy VIII
W dniu 9 lutego 2019 roku społeczność naszej szkoły uczestniczyła w karnawałowej zabawie noworocznej.Choinka noworoczna odbyła się w sobotnie popołudnie i stanowiła zwieńczenie I semestru roku szkolnego 2018/2019.Wszyscy wesoło bawili się na odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej w rytmie dyskotekowej muzyki. Zabawy taneczne, zaproponowane przez panią Dorotę, połączone z ciekawymi konkursami - zachęciły dzieci, młodzież, a także dorosłych do tanecznej aktywności.
Miniony rok poświęcony Niepodległej, to nie tylko upamiętnienie wydarzeń, osób, działań bezpośrednio związanych ze 100 – leciem Odzyskania Niepodległości, ale także przypomnienie o faktach, ludziach, czynach podtrzymujących polskość w czasach niewoli.
Doskonałym przykładem niech będzie Patron naszej szkoły ks. Tadeusz Adam Leszczyński, który nie doczekał wolnej Polski, ale całym swoim życiem jej służył, krzewiąc oświatę wśród dzieci wiejskich, budując szkoły oraz ochronki, które działały jeszcze w okresie międzywojennym, a nasza szkoła funkcjonuje do dzisiaj.