15 listopada br. gościliśmy ponownie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Łukowie z Wydziału d/s Ruchu Drogowego. Tym razem funkcjonariusze Policji odwiedzili uczniów klas 0-III.
Tematem pogadanki była bezpieczna droga do szkoły. Panowie policjanci przypomnieli naszym uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
„Tęcza”, „Bocian”, „Pranie”, „Zmarzlak”, „Pan Zielonka”, „Hania” i wiele innych wierszy Marii Konopnickiej zaprezentowali uczestnicy szkolnego konkursu recytatorskiego. Celem spotkania było włączenie się w ogólnopolskie obchody Roku Marii Konopnickiej, popularyzowanie twórczości pisarki, rozwijanie zdolności recytatorskich, uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze oraz rozbudzenie wrażliwości dzieci na piękno poezji. W konkursie wzięło udział 25 osób, które przygotowały różnorodne wiersze poetki pod kierunkiem wychowawców i polonistów. Uczestnikami były dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – IV.
Dzieci z oddziału przedszkolnego od października tego roku realizują Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”. Celem programu jest codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej (0-6 lat) tak, żeby angielski nigdy nie stał się dla dziecka językiem obcym.
Uczniowie klas ósmych stoją przed trudnym zadaniem wyboru dalszej drogi kształcenia i zdobycia zawodu. Aby pomóc im w podjęciu decyzji, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego 8 listopada br. zostały zorganizowane wyjazdowe warsztaty pod hasłem „Poznanie siebie w perspektywie i edukacyjnej, i zawodowej”. Zajęcia były prowadzone przez doradcę zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Siedlcach.
Celem spotkania było rozbudzenie u młodzieży motywacji do zaplanowania swojej przyszłości poprzez dokładne poznanie samego siebie.
Podczas zajęć ósmoklasiści mieli okazję poznać swoje mocne i słabe strony, dominujące zdolności oraz cechy osobowości.